Vyberte stránku

Přednáška Cykly bohatství aneb jak investovat efektivně ukazuje práci s majetkem v souvislosti s ekonomickými cykly.

Totiž ekonomika – stejně jako příroda a stejně jako žena – má své cykly. Ty nejdou popřít a můžeme zaujmout buď postoj, že je ignorujeme a tratíme a nebo využíváme ve svůj prospěch. Rozhodnutí je jenom a pouze na nás.

Co přednáška Cykly bohatství obsahuje?

Tématicky se zabývá dluhopisy – jak korporátními tak státními. Co vlastně určuje cenu dluhopisu? Na přednášce se probírá, kdy jsou dluhopisy výhodné a proč a kdy naopak ztrátové.

Dalším okruhem jsou akcie. Co ovlivňuje cenu akcií? Které ukazatele nám vyjádří reálnou hodnotu akcií? Kdy akcie nakupovat a v které fázi už jsou „přehřáté“ a je potřeba se jich zbavit?

Většina Čechů miluje nemovitosti. Nemovitost je výborným nástrojem na uchování majetku a jeho zhodnocení. Podle čeho poznáme, kdy nemovitost je dobré nakoupit a kdy prodat? V které fázi se vyplatí hypotéka a v které již nikoli? V které fázi ekonomického cyklu se nacházíme nyní a co nás čeká?

Posledním tématickým okruhem jsou komodity. Co ovlivňuje cenu komodit, především zlata a stříbra? Proč mít zlato a stříbro ve svém majetku? Jakou funkci zastávají a co od nich nečekat?

Závěrem je shrnutí cyklů, kdy podle určitých ukazatelů jasně vidíme, kdy kupovat či prodávat akcie a kdy kupovat či prodávat komodity.

Pro všechny zúčastněné je v posledních 30 minutách k dispozici veřejná diskuze, kde každý může vyjádřit svůj názor nebo řečníkovi položit otázku.

Závěrem

Přednáška Cykly bohatství aneb jak investovat efektivně ukazuje práci s penězi a majetkem s využitím ekonomických cyklů tak, aby přinášela maximální užitek s minimální investicí.

Rezervujte si své místo na přednášce